You are here:

Dünyanın Her Yerinden En Nitelikli Kahveleri Getiriyor,

Kavuruyor ve Demliyoruz.

1954 yılından bu yana, her geçen gün biraz daha büyüyerek faaliyetlerine devam eden, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük kahve makinesi üreticisi olan şirketin üçüncü kuşak temsilcilerinden biri olan Nurettin Karakundakoğlu; Türkiye ve dünyadaki çeşitli bölgelerin yerel kahvelerinin deneyimini İzmirli kahve tutkunlarıyla paylaşabilmek ve kahve kültürünü İzmir’de yaşatabilmek için çıktı yola…

Doğduğu günden bu yana dek kahve ve kahve makinelerinin içinde büyüyen Nurettin Bey, kahvenin hakkını verebilmek, daha kaliteli ve lezzetli kahveye ulaşabilmek ve bunu tüm kahve tutkunlarıyla paylaşabilmek için dünyanın çeşitli yerlerine giderek yerel kahveleri tattı. Ustalarından bu kahveleri yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktaları öğrendi.

Öğrendiklerini kahve aşıklarıyla paylaşabilmek ve kahvenin layığıyla nasıl hazırlandığını gösterebilmek için barista eğitmenliği sertifikasını aldı. Başta Toper Akademi, İstanbul Kahve Akademisi ve Chef Akademi olmak üzere pek çok farklı yerde eğitimler verdi, barista adaylarını sektöre donanımlı bir şekilde hazırladı.Yine bir gün vermiş olduğu eğitim sırasında yirmi beş yıl önce kendi dedesinin ürettiği kahve makinesini gören Nurettin Bey’in aklında, o makineyi kullanarak kahve sevenlere istedikleri zaman lezzetli kahve deneyimini yaşatabilmek fikri oluştu, çalışmalara başladı.

Baristocrat: Güney Amerika, Afrika ve Asya’ya kadar birçok ülkede yetişen nitelikli kahveleri arıyor, uzman ekibi ile tadımlar yapıp alıyor ve satışa hazır hale getiriyor.

Baristocrat bünyesinde her zaman dünyanın tadım puanı 80 ve üzeri olan kahveleri bulmanız mümkündür.

Kahve tedariği dışında, Kavurma, Demleme, Eğitim, Danışmanlık ve Workshop alanlarında da hizmetler veren Baristocrat, Temmuz 2015’ten bu yana hizmet vermekte ve hedeflerine uygun nitelikteki şubelerini tecrübeleri ile geliştirerek oluşturmaktadır.

Uzun yıllar önce Doğu Afrika’nın verimli topraklara sahip ülkelerinden biri olan Etiyopya’da, Khaldi adında bir çoban kırmızı meyveleri olan bir ağaca yaklaştı ve meyvelerin tadına baktı. Bu esrarengiz meyvenin kendisinde yarattığı hissiyatı çok sevdi, çevresindekilerle bu deneyimini paylaştı ve kahvenin hikayesi de bu şekilde başladı.

Tropikal iklim kuşağının en gözde bitkilerinden olan bu kahve ağacı, dikildikten üç yıl sonra aralıksız 30-40 yıl hasat veren, boyu 8-10 metreye kadar uzanan, lakin bu güçlü duruşunun yanında çok da narin olan bir ağaçtır.

Böylesine uzun yıllar verim sağlayabilmesinden olsa gerek, yalnızca uygun iklim bölgelerinde yetişen kahve ağaçları tüm dünyayı kahveye doyurmakta, her bölgenin kendine özel, yerel hazırlama teknikleriyle kahve çeşitliliğinin artmasına ve en önemlisi de kahve kültürünün oluşmasına olanak sağlamaktadır.

Neden

neden-baristocrat

?

Baristokrat öncelikle 60 senelik bir tecrübenin günümüze hizmet ve profesyonelliğini aktardığı bir markadır.

Üçüncü nesil kahvecilik ve “Kahveye Saygı” kavramının yaşanmasını amaç edinen Baristocrat, müşterilerine rahat bir ortam, kahve bilgisi ve kokusunun bol olduğu mekanlar sunmaktadır.